معرفی شرکت قوای محرکه نور

شرکت قوای محرکه نور در بهمن 1399 با جذب نخبگان و جوانان متعهد و متخصص و با هدف ایجاد مرکزی جهت توانمند سازی کشور در زمینه طراحی و ساخت مجموعه قوای محرکه فعالیت خود را آغاز کرد.
طراحی و ساخت مجموعه قوای محرکه شامل موتور، گیربکس و بخش های کنترلی و الکتریکی وابسته به این دو بخش از جمله فعالیت‌های اصلی شرکت قوای محرکه نور است. طراحی و ساخت خانواده محصول و طراحی برای تولید (Design For Production) از نگرش های جدی این مجموعه است که خود دارای مزیت های فراوانی متناسب با نیاز امروز و آینده کشور است. همکاری با مجموعه های توانمند داخلی و شرکت های دانش بنیان مستعد، استفاده حداکثری از پتانسیل های موجود در کشور در زمینه ساخت، ایجاد فرآیند های ارزیابی و بهینه سازی سازندگان، تعامل پیوسته با همکاران و ارتقای سطح فناوری در آنها از جمله اهداف مهم شرکت است. حضور 5 عضو هیات علمی دانشگاه در مدیریت بخش های مختلف این شرکت بر غنای علمی و پژوهشی این شرکت افزوده است.

برخی از سوابق متخصصین شرکت قوای محرکه نور در زیر ارائه شده است:

استفاده از مشاوران خارجی با بیش از 30 سال تجربه فعالیت در شرکت های بزرگ خودرو سازی جهان و همچنین مشاوران با تجربه و کار کشته یکی دیگر از ویژگی های بارز شرکت است که در کنار جوانان پر انگیزه و پر تلاش باعث ایجاد فضایی تحقیقاتی- صنعتی در شرکت شده و کمک کرده است که فرآیند های توسعه محصول و طراحی کاملا مبتنی بر استاندارد های به روز و پیشرفته دنیا صورت گیرد.
استفاده از همه ظرفیت های موجود در کشور و همکاری با مراکز علمی و صنعتی توانمند و همچنین تلاش برای توانمند سازی آنها در زمینه طراحی و ساخت مجموعه قوای از اهداف راهبردهای مهم شرکت است.
از ماموریت های اصلی تعریف شده برای شرکت، تبدیل شدن به یک مرکز ملی و فراملی در زمینه طراحی و ساخت قوای محرکه است تا بتواند هم به مراکز داخلی و هم به مراکز خارجی خدمات ارائه داده و همگام با شرکت‌های بزرگ دنیا در این زمینه به عنوان رقیبی جدی قد علم کند.

خدمات شرکت قوای محرکه نور در حوزه خدمات فنی و مهندسی در سه بخش زیر قابل ارائه است: